Skip Navigation Links
Editörden Haberler
Editörün Köşesi
Jewelcity.com Yayın Hayatına Başladı
25.4.2012
Levent Sekban
Jewelcity.com nedir?
Amaçları nelerdir ? Jewelcity hangi ekip tarafından ne şekilde hazırlanıyor ?

Jewelcity.com Türk kuyumculuk sektörünün referans noktası olmayı hedefleyen internette Türk kuyumculuk sektöründeki ticareti etkileşime sokacak ve tetikleyecek olan kuyumculuk sektörüne yönelik iş geliştirme platformudur. 

Amaçlarımız yurt içinde ve dışında özellikle yurt dışında Türk kuyumculuk sektörünü dünyaya tanıtmak, bu konuda kuyumculuk sektörümüzün sesi olmaktır. Jewelcity.com’un ilk temelleri 1996 yılında atıldıktan sonra 2012 yılında ortaya çıkmış bir projedir.

Jewelcity hangi bölümlerden oluşmakta ve hedefleri nelerdir misyonu nedir?
Jewelcity.com belli bir süreç dahilinde bireysel ve kurumsal bölümden oluşmaktadır.

Özellikle bilgi içeriği ve sürekli yaşayan değişen sektörden profesyonellerin katkılarıyla zenginleşen bir içeriğe sahip olmayı hedefleyen jewelcity.com bir ürün ve firma ağırlıklı içerik sitesi olarak göze çarpmaktadır. Kuyumculuk sektörü ile ilgili doğru,net ve güvenilir bilgilere hızlı bir şekilde erişmek için gerekli bölümlerin bulunduğu index bilgi sistemi, ürünlerin görsel ve bilgisel anlamda firmalara tanıtıldığı ürün sergileme ve sanal fuar sistemi, çeşitli haberler, içerikler haftanın konuğu vb gibi bölümlerin olduğu tamamen sektörün yaşayan ve kendisini ifade eden bir portaldır. Jewelcity’nin misyonu Türk Kuyumculuk sektörünü dünyaya tanıtmaktır.

Kurumsal ve bireysel bölümün içeriklerini açabilir misiniz?
Kurumsal bölümün içerisinde üç ana nokta vardır. Özellikle Türk kuyumculuk sektörü ve sektöre hizmet veren firmaların bir referans katologudur. Bu index bilgi sistemi sisteminde altıncılar,taşçılar, gümüşçüler, mücevher firmaları, kuyumculuk sektörüne hizmet eden bilgisayar firmaları, kutucular, taşçılar, patent büroları gibi firmalar üye olabilir. Bu bölümden tüm firmalar kendi ihtiyaçlarına göre diğer firmalara ulaşabilirler.

Firmalar ürün sergileme bölümünde ise kendi imajını yansıtan ürünlerini çok rahat bir şekilde sergileme imkanı bulacaklardır. Sektörle ilgili haberler bölümünde sektörle ilgili son çıkan yenilikler haberler, makaleler, röportajlar yer alacaktır. Bireysel daha çok son kullanıcıya ve tüketiciyi bilinçlendirmeye yönelik, internette satılabilecek ürünlerin yer aldığı bir bölüm olacaktır. Bireysel bölüm Jewelcity’nin kurumsal bölümünün hedeflenen noktaya gelmesinden sonra ortaya çıkacak satış bölümüdür.

Jewelcity’nin pazarlamasını nasıl yapmayı düşünüyorsunuz?
Jewelcity’nin pazarlaması daha önceden söylediğimiz pazarlama planı dahilinde gerçekleştirilecektir. Jewelciy.com fuarlarda tanıtılacak, e-mail,internet, fax, telefon, birebir pazarlama yöntemiyle tanıtılacaktır. Hazırlanan ilanların databesimizde ki firmalara göndererek tanıtımları yapılacaktır.

Jewelcity.com’un yaşayabilmesi ve ayakta durabilmesi için gelir kaynakları nelerdir?
Jewelciy.com’un özellikle üç ana gelir kaynağı vardır. Birincisi kurumsal bölümde index bilgi sistemine yıllık üyelik (bir firmanın üç şubesi varsa her firmanın ayrı üye olması gerekmektedir) ikincisi ürün sergileme bölümüdür. Üçüncü gelir kaynağı ise reklam gelirleri olacaktır.

Jewelcity.com’a hangi yöntemlerle nasıl içerik sağlıyoruz?
Kuyumculuk sektörünün içerisinde olan ML Bilgisayar Jewelcity’e içerik sağlamada yardımcı olacaktır ve sektörün ileri gelenlerinin de desteğiyle olacaktır. Jewelcity.com bir internet medyasıdır. Türk kuyumculuğunun internetteki gözü kulağı ve duyurusunun yapacağı yerdir. Türk kuyumculuk sektörünün destekleriyle ve katkılarıyla ayakta durabilecek bir portal olacaktır. Bu konuda kuyumculuk sektörü kendine ne kadar katkı yapacaksa jewelcity’e de o kadar katkı yapacaktır.